فقط با این آدرس وارد سایت شوید

آدرس اصلی 
سايت سايمنتولوژي - فرادرماني
WWW.ERFANEKEIHANI.COM

صفحه اصلی

 

بسمه تعالی
به حول و قوه الهی دومین ویژه نامه تخصصی- تحقیقاتی فرادرمانی را به همکاران گرامی تقدیم می کنیم. و از اینکه فرادرمانی بعنوان طب مکمل ایرانی توانسته است مبانی علمی وتجربی خود را در جامعه پزشکی ایران ،درکنار دیگر دیدگاههای فلسفی و عرفانی، بنیانگذار محترم عرفان کیهانی به اثبات برساند خدا را شاکر و سپاس گزاریم .
در طی این دو شماره،گزارش های مستندی از بیمارانی که با این روش بهبود یافته اند را ارائه کردیم. این درحالی است که این گزارش ها، نمونه اندکی از خیل عظیم بیمارانی است که بصورت گمنام از این روش بهره جسته و با دستیابی به رحمت واسعه و فیض لایتنهی حضرت احدیت جلّ و علی سر برآستان آن حکیم  و شافی واقعی و اصلی سائیده و برکلام وحی که میفرماید:
"واذامرضت فهویشفین" ایمان قلبی خود را به زبان جاری ساخته و حس حضور در پیشگاه آن ذات اقدس را درک کرده اند.
امیداست ان شاءالله ،دیگرگزارش ها و نمونه های تحقیقاتی انجام شده را درآینده تقدیم نماییم.
با وجود اینکه درابتدای امر برای هربیماردو جنبه اساسی و دو اقدام اولیه، یعنی« تسلیم شدن» در برابرخواست و اراده معبود و« شاهدبودن» بر نحوه و چگونگی تحقق اراده ربوبی را محور جاری شدن فرادرمانی دانسته و اعلام می کنیم. اما آنچه اتفاق می افتد همان است که او خواسته و طریق، علل و اسباب لازمه اش هم او بوده و لاغیر.
در این راستا ما به عنوان کمیته تحقیقات پزشکی فرادرمانی قصد داریم  به علل وقوع این امرتا حدامکان و توان واقف شده و به آنچه پشت پرده درمان اتفاق می افتددسترسی پیدا کنیم زیرا معتقدیم هیچ حادثه ای در جهان خارج از چارچوب  قانون  و هوشمندی حاکم برهستی  به وقوع  نمی پیوندد.
ازآنجا که روان، ذهن و جسم (نفس و بدن) در امتداد یکدیگرند و خط جدایی بین آنها  نمی توان کشید، زیرا که ترکیب آنها انضمامی نبوده بلکه نفس با بدن یک نحو ترکیب اتحادی دارد در واقع  هویت و شخصیتی واحد که به هم  وابسته و پیوسته هستند. لذا نیاز به ارائه تئوری ذهن روانشناسی کل نگر نیز د ر بخش روانشناسی و مباحث روان پزشکی احساس می شود.
بنابراین استاد محمدعلی طاهری درصدد طرح مباحث جدید"ذهن روانشناسی"باعنوان  (psymentology) هستند تا با نگاهی نو، به علل و کیفیت درمان بی نظیر و بی بدلیل  بیماران  روانی پرداخته شود.
لازم است یادآورشویم ،گرچه سبک ارائه مطالب در این دو شماره ، در نگاه اول قدری متفاوت با بقیه مجلات عادی پزشکی که تا کنون منتشرشده می باشد.اما این سئوال مطرح است که انگیزه ارائه آزمایشات و نتایج رادیولوژی های اسکن شده ای که ارائه گردیده چیست ؟
قصد ما این است که قضاوت را به عهده خوانندگان و محققین محترم  بگذاریم تا پیشاپیش تفسیری دراین خصوص ارائه نکرده باشیم. جمع آوری این مدارک توسط کمیته پزشکی انجام گردیده و حتی بهبودی ظاهری و اظهار خود بیماران علیرغم با اهمیت بودن آن، برای ما کافی تلقی  نگردیده، لذا ارائه شواهد فیزیکی و مدارک پزشکی را برای متقن بودن مراحل درمان لازم دیدیم.
با این حال شاید برای عده ای از همکاران، شماره اول این ویژه نامه، قدری ملال آور بود  لذا دراین شماره سعی کرده ایم بیشتر از چارچوب  مقاله های کلاسیک پزشکی  و معمول در طب پیروی کنیم.
دراین جا لازم میدانیم، تا با پیروی از حدیث والای«من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق » از زحمات کمیته گذشته نگر به سرپرستی جناب آقای دکتر سهراب افسراسکی وپزشکان همکار( خانم دکتر آزاده خدادوست و آقای دکتر حمید رضا توتونچی )که د رطی یک سال با علاقه مندی و سعی وافر، صادقانه به جمع آوری،  بررسی و بازبینی پرونده های موجود پزشکی و مصاحبه با بیماران وانجام مجدد برخی از آزمایشات در جهت تکمیل مدارک پزشکی، همت گماردند تشکر و قدردانی کنیم .
همچنین ازسرکارخانم دکترشیلا میرزاده که مخلصانه و بی شائبه، به جمع آوری ،خلاصه و تدوین مقالات پرداختند کمال تشکر و قدردانی را داریم. و بالاخره از سرکارخانم دکتر مامک هاشمی وآقایان مهدی نیرومنش و محسن درخشان و دیگرهمکارانی که هریک به نوعی درتهیه این دو شماره یاری دهنده ما بوده اند، نهایت سپاسگزاری را داریم .
در پایان از همه دوستانی که در این مدت و پس از مطالعه  ویژه نامه اول به  هرشکل ممکن ما را مورد توجه قرارداده و از انتقادات سازنده و مشفقانه خود ما را بهره مند ساختند سپاسگزاریم و دست نیاز خود را بسوی شما برای هرچه پرمحتوی کردن شماره های بعدی به لحاظ موارد درمان با مدارک و مستندات پزشکی آن، دراز می کنیم  و در انتظار پیشنهادات سازنده شما هستیم.
ای خوشا سودای دل ازدیده پنهان داشتن       مبحث تحقیق را در دفترجان داشتن
دکتر ویدا پیرزاده
مسئول کمیته پزشکی فرادرمانی
Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

0
Powered by www.mahsanco.ir

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

آمار بازدیدکنندگان

566994127
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
3988
9166
45092
17917868
3988
324126
566994127

Server Time: 2020-04-01 09:46:36

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk