فقط با این آدرس وارد سایت شوید

آدرس اصلی 
سايت سايمنتولوژي - فرادرماني
WWW.ERFANEKEIHANI.COM

صفحه اصلی

 

گزارش بهبود  بیمار مبتلا به کوله سیستیت مزمن با فرادرمانی  
سنگهای صفراوی
سنگهای صفراوی با توجه به محتوای کلسترولی به دو دسته کلی تقسیم میشوند:
1-سنگهای پیگمانی :که خود به دو دسته سیاه و قهوهای تقسیم میشوند.
2-سنگهای کلسترولی:(80% موارد)
 
کوله سیستیت مزمن
بیماران مبتلا به کوله سیستیت مزمن، با حملات راجعه درد مراجعه میکنند. غالبا این دردها به غلط، کولیک صفراوی نامیده میشوند. علت ایجاد درد، افزایش فشار داخل کیسه صفرا متعاقب انسداد مجرای سیستیک میباشد. در ابتدا مخاط کیسه صفرا، نرمال یا هیپر تروفیه است لیکن بعدا" دچار آتروفی میگردد. اپی تلیوم کیسه صفرا بدرون لایه عضلانی نفوذ کرده و سینوس های مشهور آشوف – راکی تانسکی را بوجود می آورد درد، علامت اصلی در بیمار دچار سنگهای صفراوی است. درد ثابت بوده و درطی نیم ساعت ابتدایی، بر شدت آن افزوده میشود ومعمولا"1تا 5 ساعت به طول میانجامد. درد در ناحیه اپی گاستر یا RUQ شکم بوده و غالبا به قسمت راست ناحیه فوقانی پشت یا بین دو اسکاپولا انتشار دارد.
شدت درد، زیاد بوده و به صورت ناگهانی بروز می یابد (معمولادر طی شب یا پس از صرف غذای چرب). غالبا درد با تهوع وگاهی مواقع با استفراغ همراهی دارد. درد حالت اپی زودیک داشته و بیمار بین حملات، بی علامت است. معمولا "نتایج تست های آزمایشگاهی از قبیل شمارش گلبولهای سفید و تست های عملکرد کبدی در بیماران مبتلا به سنگ های صفراوی بدون عارضه، طبیعی هستند.
زمانی که درد بیشتر از 24ساعت طول بکشد، باید به وجود یک سنگ در مجرای سیستیک یا کوله سیستیت حاد مشکوک شد.
تست تشخیصی استاندارد برای تشخیص سنگهای کیسه صفرا،سونو گرافی شکم است.
در تمامی موارد سنگهای صفراوی در صورتی که بیمار علامتدار باشد، انجام کوله سیستکتومی،درمان انتخابی خواهد بود. در بیماران دچار سنگهای علامت دار کیسه صفراوی، انجامکوله سیستکتومی به روش لا پاراسکوپیپیشنهاد میگردد.
 
معرفی بیمار
بیمار کودک 7 ساله ای است با سابقه دل درد و تب و استفراغ و علایم گوارشی از مهر ماه 1387. وی در تاریخ 21/10/87 به علت تشدید علایم فوق با تشخیص اولیه شکم حاد در اورژانس بیمارستان بستری شده، درد وی در ناحیه preumblical , RUQ و اپی گاستر وتندرنس در این نواحی بوده. از آنجا که اولین روش تشخیصی در بیماران مشکوک به بیماریهای صفراوی سونوگرافی است، از بیمار سونو به عمل آمده، که درآن شکم، کبد سایز و اکوی نرمال داشته و در کیسه صفرا یک سنگ به دیامتر تقریبی 16میلیمتر دیده میشود، مجاری صفراوی داخل و خارج کبدی طبیعی بوده. در ناحیه RLQ دو غده لنفاوی، به حداکثر قطر 9 میلیمتر دیده شده(ضمیمه 1و2).
در همین زمان والدین بیمار پس از آشنایی با فرادرمانی، توسط یک فرادرمانگر جهت بیمار  فرادرمانی آغاز میشود. لازم به ذکر است که بیمار تحت نظر پزشکان معالج بیمارستان بوده و هیچ گونه عملی بدون مشورت با پزشکان انجام نشده است.
در تاریخ 30/10/87 بیمار از بخش گوارش به بخش جراحی منتقل شده و در تاریخ2/11/87 با تشخیص نهایی سنگ کیسه صفرا جهت بیمار لاپاراتومی تشخیصی و کلانژیوگرافی انجام گرفته که با کمال نا باوری کیسه صفرا فاقد سنگ بوده.(ضمیمه 3) وکلیه راست بیمار Elongated مشاهده شده است. آزمایشات بعدی نیز که جهت کنترل انجام شده باز موید همین نکته بوده است. (ضمیمه 4)
بحث
سنگهای صفراوی علامتدار زمانی که با روش های تصویر برداری تشخیص داده میشوند اگر بهمراه افزایش علایم، بویژه درد، التهاب جدار کیسه صفرا باشد، انجام کوله سیستکتومی ضروری میباشد. در بیمار فوق فرادرمانی بعنوان یک روش درمانی بی ابزار، غیر تهاجمی، بی هزینه و بدون عوارض جانبی انجام شده و بیمار در روند درمان مشارکت فعال داشته است.
نتیجه گیری
نحوه درمان این بیمار با توجه به شواهد و قرائن موجود در آزمایشات، نشان دهنده این است که سنگهای صفراوی تنها بفاصله ای کمتر از 2 هفته بدون دخالت هیچ روش پزشکی کلاسیک ناپدید گردیده، که این پدیده کاملا نادر بوده و تنها میتواند نشان دهنده اثر فرادرمانی روی درمان این بیماری باشد.
طبق آزمایشات بعدی بیمار که جهت پیگیری انجام شده درسونوگرافی مجدد تاریخ 20/11/87 نیز هیچ گونه علامتی ناشی از تشکیل دوباره سنگ بچشم نمی خورد (ضمیمه 4). پس میتوان نتیجه گرفت که فرادرمانی یک روش بی خطر با اثرات فوق العاده بوده واز آنجا که یک درمان ریشه ای است انتظار عود در این بیماران نخواهیم داشت و هیچ عارضه جانبی و تاثیر منفی برای درمانگیر ندارد.
رضایت نامه
بیمار از نشر این مقاله رضایت کامل دارد.
دیدگاه بیمار
والدین بیمار از درمان راضی می باشند.
مستندات
گزارش و اصل مدارک در دفتر مجله موجود است.
فرادرمانگر
دکتر شیلا میرزاده- محمد علی طاهری
منابع
1-اصول جراحی شوارتز2005-انتشارات اندیشه رفیع1386 .
2-مبانی طب داخلی سیسیل2007-انتشارات اندیشه رفیع 1386
3-مهندس محمد علی طاهری"انسان از منظری دیگر"-نشر بیژن 1387
 
 
Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

0
Powered by www.mahsanco.ir

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

آمار بازدیدکنندگان

566994426
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
4287
9166
45391
17917868
4287
324126
566994426

Server Time: 2020-04-01 10:28:26

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk