فقط با این آدرس وارد سایت شوید

آدرس اصلی 
سايت سايمنتولوژي - فرادرماني
WWW.ERFANEKEIHANI.COM

مقالات سایت

چند انتقاد از خودمان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مطالبی که می خوانید چند انتقاد از خودمان است که برخی موارد خودم را هم شامل می شود و البته من کمتر دیدم این نوع انتقادها و هشدارها به صورت منسجم و طبقه بندی شده در وبلاگها مطرح و مورد تحلیل منطقی و غیرمتعصبانه قرار گیرد. بهتر است بدانیم با انتقاد از خودمان تضعیف نمی شویم بلکه حتی صافیتر و نابتر می گردیم. انتقاد از خود مساوی با خودپردازی از آلودگیهاست.

 

۱. تا آنجا که مقدور است احساسات و هیجاناتمان را در نگرشها و بینشها و موضعگیریها دخالت ندهیم. بخشی از افرادی که ناخواسته و از روی ساده دلی موجب تضعیف عرفان کیهانی می شوند کسانی اند که فرمانبردار کالبد روان خود اند نه کارگزار بینشهای کل نگر و تأملات گستردگی یافته کالبد ذهن.

 

۲. مشکل اساسی پرورش یافتگان عرفان کیهانی غفلت آنان از اصول اساسی عرفان و نیز غفلت از امانتداری است. اصل اساسی عرفان رسیدن به گستردگی و درک کمال و بستن پیمانهای محکم با حضرت بی نام است پیمانهایی همچون ایاک نستعین و ایاک نعبد و عمل صالح و ... . امانتداری یعنی آلوده نکردن اصول اساسی عرفان کیهانی با سلیقه های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و قومی و شخصی و ... . عرفان کیهانی عرفان کیهانی است نه یک اصل کم و نه یک شاخه و سلیقه بیش. آموخته ایم به مقام مخلَصین و نقطه وحدت برسیم نیامده ایم از عرفان کیهانی دفاع کنیم و با مخالفان درگیر شویم. امانتداری یعنی دست کم همانند خود استاد بودن و اصول فکری او را محقق کردن.

 

۳. بخشی از طرفداران عرفان کیهانی خودسرانی اند که عقده ها و بدبینیهایی نسبت به پاره یی معتقدات و اندیشه ها داشتند لذا آنان از این راه قصد دارند افکار کثرتگرای جزءنگر خود را تبلیغ نمایند.

 

۴. بخشی دیگر از مجموعه عرفان کیهانی کسانی اند که خواسته و ناخواسته گرفتار خودنمایی و تبدیل کلاسها به معرکه گیری و تبدیل عرفان کمال به عرفان قدرت اند.

 

۵. بخشی دیگر از طرفداران عرفان کیهانی «حلقه ها» را مهمتر از کسب «بینشهای فراکلنگر» تلقی کرده اند همچنانکه عده یی نیز نادانسته عرفان کیهانی را در فرادرمانی خلاصه نموده اند لذا «شفا و درمان» را مهمتر از «نجات» دانسته اند. ما برای درمان به این راه نیامده ایم بلکه قرار بوده حرکت ما در جهت نجات خود و دیگران باشد.

 

۶. در وبلاگها و سایتهای طرفدار عرفان کیهانی لازم است «رحمانیت الهی و مهربانی مخلصانه» موج بزند و به گفته استاد یکی از رسالتهای ما انعکاس رحمانیت الهی است اما گاه در برخی وبلاگها و سایتها این رسالت کمرنگ شده است.

 

۷. عده زیادی از اهالی عرفان کیهانی گمان می کنند چون دوره های عرفان کیهانی را گذرانده اند و یا حتی به معرفتها و بینشهایی ژرف دست یافته اند پس همه چیز را می دانند و گویی آفریده شده اند هدایت کنند و جالب اینکه گاه مدعی اند که وظیفه سنگین بر دوش دارند تا به دیگران آگاهی بدهند. این نوع نگرش یک غرور کاذب بر افراد تحمیل می کند که ما می دانیم و دیگران نمی دانند و یا حتی نادان اند. این نوع نگاه نگاه تحقیرآمیز به انسانهاست. باید بپذیریم آگاهی و هدایت و صالح بودن و ... نسبی است و معلوم نیست ما آگاهتر ایم یا همان مردمی که آنان را نادان و غافل از عرفان کیهانی می دانیم. تنها کار ما انتشار آگاهی کیهانی با تشعشعات مثبت و بدون رنگ تعصب و هیجان است و البته هیچ اصراری در آگاهی یافتن دیگران نداریم مگر خود بخواهند: به مستوران مگو اسرار مستی. تشعشعات مثبت ما به خودی خود می تواند به زبان بیزبانی دیگران را برای کسب آگاهی تحریک کند و این کافی است. ضمنا مراد از آگاهی همان حقایق و معارف الهی است نه آگاهیهای خبری و مطبوعاتی و فعالیتهای مجموعه عرفان کیهانی.

 

این مطالب بدین معنا نیست که مشکلات و ضعفهای مشتاقان عرفان کیهانی عمومیت و وسعت دارد بلکه افرادی فراوان همچنان بر اصول خود مستقیم اند.

 

ربنا لا تؤاخذنا إن نسینا أو أخطأنا

چند انتقاد از خودمان

Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

0
Powered by www.mahsanco.ir

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

نظرسنجی

آيا بيماري هاي شما با فرادرماني درمان شده اند؟

آمار بازدیدکنندگان

566317083
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
5144
8695
5144
17280692
253355
314100
566317083

Server Time: 2020-01-25 13:56:40

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk