کلیک کنیدf
 
>> تـــــوجه <<
برای ورود به صفحات اصلی روی عکس کلیک کنیذ
 
 

مقالات سایت

محمد علی طاهری کیست ؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

م.ط یا محمد علی طاهری کیست: 
 
محمدعلی طاهری نظریه پرداز و بنیان‌گذار نظریه عرفان کیهانی (حلقه) است. او سخنرانی‌های متعددی در مراکز علمی ایران داشته و عناوین و جوایز مختلفی را به دلیل فعالیتش در حوزهٔ درمان‌های مکمل کسب کرده‌است. 
 
طاهری علیرغم اینکه فعالیت‌هایش در گذشته مورد توجه نظام جمهوری اسلامی بوده و از آن تقدیر شده، از اواخر سال ۱۳۸۹ و پس از گسترده‌تر شدن دامنهٔ مخاطبانش، با محدودیت‌های گسترده‌ا
ی روبرو شده که در نتیجه اعمال این محدودیت‌ها مجبور به توقف کلیه فعالیت‌های خود از تاریخ ۱۰ مردادماه سال ۱۳۸۹ شده‌است. 
 
او در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین مرتبه و این بار به اتهام ارتداد بازداشت گردید و از آن زمان در زندان به سر می‌برد. 
 
نام او در گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل به عنوان یکی از ۱۳ نخبه‌ای که حقوقشان در ایران نقض شده است قرار گرفته است. 
 
دانشگاه طب سنتی ارمنستان در اردیبهشت سال ۱۳۹۰، دومین دکترای افتخاری به محمدعلی طاهری اهدا کرد. تنها چند روز پیش از دستگیری، رئیس دانشگاه طب سنتی ارمنستان به همراه هیات همراه به منظور اعطای دکترای افتخاری بنیانگذاری این طب‌های مکمل ایرانی «فرادرمانی» و «سایمنتولوژی» به دکتر محمد علی طاهری به تهران آمده بودند. 
 
بنا به گزارش آفتاب این دومین بار است که دانشگاه طب سنتی ارمنستان در طول ۲۲ سال تاسیس خود به یک محقق دکترای افتخاری اعطا می‌کند. گفتنی است این دانشگاه دارای رتبه علمی سوم در میان دانشگاه‌های طب سنتی جهان است. 
 
همچنین آکادمی اکوانرژی جمهوری آذربایجان نیز با وجود آنکه یک زمینه فعالیتش «در زمینة انرژی، اقتصاد و محیط زیست» است برای تحقیقات در زمینه آنچه که «بیوانرژی، انرژی حیات، تشعشات غیرفیزیکی انسانی و همچنین نحوه تاثیرگذاری انواع انرژی‌ها در سلامتی و بیماری» می‌نامید، در دو سال پیاپی به وی دکترای افتخاری در دو رشته متفاوت اهدا نمود.
 
در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌های بروکسل بلژیک (INNOVA 2010) سه مدال طلا، ۳ کاپ، ۳ جایزه ویژه و ۳ دیپلم افتخار از سوی برگزار کنندگان نمایشگاه، وزارت آموزش و تحقیقات رومانی و اداره ثبت اختراعات و نوآوری‌های پژوهشی فدراسیون روسیه به طاهری اعطا شده‌است. 
 
وی همچنین از انجمن آموزش پزشکی روسی، سه عدد دیپلم برای خدمت به پزشکی دریافت کرده‌است. 
 
همچنین او در مسابقات بین المللی مخترعین و مبتکرین نابغه ۲۰۱۰ کره جنوبی CIGIF ۲۰۱۰ دو مدال طلا، کاپ مخصوص ادیسون، کاپ مخصوص انجمن مخترعین و مبتکرین آسیا AIA را نیز به مناسبت بنیانگذاری طب‌های مکمل ایرانی دریافت کرده‌است. 
 
محمدعلی طاهری در حالی که در زندان به سر می‌برد در سومین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات اروپا (Euro Invent 2011) نیز دو مدال طلا به جهت بنیانگذاری طب‌های مکمل ایرانی، فرادرمانی و سایمنتولوژی، یک جایزه ویژه به جهت بنیانگذاری طب مکمل ایرانی سایمنتولوژی، یک جایزه از انجمن مخترعان رومانی و یک دیپلم افتخار و درجه علمی لئوناردو داوینچی را دریافت نمود. 
 
این دوره از نمایشگاه در رومانی و توسط دانشگاه جورج آساچی و انجمن مخترعان رومانی برگزار شده بود. 
 
قرارداد با دانشگاه طب سنتی ارمنستان دانشگاه طب سنتی ارمنستان پس از ۳ سال همکاری با محمدعلی طاهری در زمینه فرادرمانی، دکترای افتخاری خود را به وی اهدا کرد. 
 
به نوشته ابتکار نیوز رئیس این دانشگاه هدف از همکاری‌اش را استوار کردن طب سنتی بر پایه‌های علمی عنوان کرد. 
 
معاون امور بین الملل و سرپرست دپارتمان طب‌های مکمل ایرانی در دانشگاه ارمنستان نیز در حاشیه مراسم اعطای دکترای افتخاری به بنیانگذار طب‌های مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی، افزود: سعی داریم تا این طب‌های مکمل ایرانی را در چارچوب‌های آموزشی استاندارد جهانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و PHD طراحی و قابل اجرا نمائیم. 
 
این در حالیست که وبگاه تابناک مدعی شد مدرک دکتری افتخاری ارائه شده به محمد علی طاهری در نتیجه لابی یکی از هواداران فرادرمانی با داشنگاه طب سنتی ارمنستان است. همین منبع نامه‌ای را منتشر کرده که به موجب آن دانشگاه طب سنتی ارمنستان در تاریخ ۱۰ می‌۲۰۱۱ ،۶ روز پس از دستگیری طاهری) این قرارداد را به طور یکجانبه لغو نموده‌است. علت لغو این قرارداد شرایط اضطراری موسسه عرفان کیهانی و نیز عدم ارائه هیچگونه برنامه آموزشی در این مدت ذکر شده‌است.
 
با این وجود در وبگاه دانشگاه همچنان مؤسسه عرفان کیهانی به‌همراه مؤسسه پژوهشی حجامت به عنوان شرکای این مؤسسهٔ آموزشی معرفی شده‌اند
 
 
erfaneh
Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

0
Powered by www.mahsanco.ir

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

آمار بازدیدکنندگان

569340056
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
13446
14750
54253
20230736
283919
426536
569340056

Server Time: 2020-10-20 23:44:48

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk