کلیک کنیدf
 
>> تـــــوجه <<
برای ورود به صفحات اصلی روی عکس کلیک کنیذ
 
 

قران کتاب اسمانی

به نام بي نام او
 تقدیم به استاد عشق و پدر معنوی همه ی ره پویان راه کمال " استاد محمد علی طاهری"

 

امروز روز پدر است، روز کسی که برای ما حکم پدر معنوی را ایفا می کند. پدری که شیوه صحیح زندگی کردن را به ما آموخت. کسی که سوخت تا از شعله اش پیکره های تنش راه را بیابند و در تاریکی جهل و ناآگاهی راه کمال را از بیراهه باز شناسند و به سوی نور حرکت کنند.
 

 


آری، پدر مهربان ما مانند چراغی است که به منبع نور متصل شد و از نور لبریز. او رشته سیم های جدا افتاده ی ما را متصل به منبع نور کرد تا چون او روشن شویم و بدرخشیم و چه زیبا درس درخشیدن را به ما آموخت.

به ما آموخت چگونه از خودشیفتگی ها برهیم و خود را در میان جمع به وحدت برسانیم و دست در پیکره ی عظیم الهی خود دهیم و شعشعه ی نور و آگاهی خود را به سلولهای این پیکره انتقال دهیم.

او به ما آموخت که هیچکدام از این سلولهای پیکره از هم جدا نیستند و بر هم تأثیر می گذارند. اگر سلولی به گمراهی رود همه از گمراهی اش تأثیر می پذیرند و اگر سلولی به روشن شدگی برسد همه ی پیکره را تحت تأثیر روشنایی و آگاهی خود قرار می دهد.

پدر مهربان ما به ما درس وحدت آموخت. درس یکپارچگی، با هم بودن، ایثار، فداکاری و ... .

من از پیکره ی عظیم خود جدا افتاده بودم تا اینکه تو آمدی و دست های مهربان پدرانه ات را در دست های نحیف و خالی ام فشردی و به من اطمینان دادی که از بیراهه های ناامن جهل و ناآگاهی به سراچه ی امن آگاهی سوق می دهی. با تو راه پیمودن چه آسان شده است و چه مهربان و دلسوز مرا از میان بیراهه های جهل عبور دادی.

گاه راه عبور آنقدر تنگ می شد که تنها برای عبور یک نفر بود و تو چه ایثارگرانه مرا بر شانه های پر مهرت نشاندی و با خود عبور دادی.

آری پدر مهربانم، من به وجود تو افتخار می کنم و به بودن با تو دلگرمم و می دانم آرامش کنونی ام را که در سایه سار امن آگاهی است مدیون ایثارها و گذشت های تو هستم.

می دانم که برایم مشعل شدی، سوختی تا من راه را از بیراهه تشخیص دهم و در دام گودالهای ناآگاهی سقوط نکنم و راه درست را بیابم.

پدر مهربانم، چه زیبا درس های معرفت زندگی را به من آموختی و مرا به خودشناسی رساندی.

چه ساده زیبایی های هستی را برایم باز کردی و عینک بدبینی و ظاهر بینی را از پیش چشمانم کنار زدی.

مرا که سالها با خود قهر کرده بودم به آشتی رساندی. منی که تا قبل از به خود آمدن، از خود گریزان بودم و خود را در دیگران جستجو می کردم و در این تفکر به سر می بردم که چرا خداوند اینقدر در حق من ظلم روا داشته است؟!

آری تو به من آموختی برای خداگونه شدن باید به خود بیایی و از خود شروع کنی.

پدر مهربانم، تو بودی که خداوند را در پیش چشمانم گستراندی و مرا به درک "واینما تولوا فصم وجه الله " رساندی که به هر سو بنگرم خداوند را در آن ببینم.

تو بودی که مرا از خدای نیازهایم رهاندی و با خدای حقیقت و خدای عشق آشنا کردی.

چگونه سپاست گویم ای منبع عشق؟

پدر مهربانی ها دوستت دارم به خاطر تمامی درسهایی که در راه پیمودن عشق به من آموختی و افق دیدگانم را با نگاه آسمانی ات پیوند زدی.

پدر آسمانی ام، سپاست می گویم از اینکه دستهای پر مهرت را به دستان نحیف و خالی ام پیوند زدی تا راه رفتن را به من بیاموزی، منی که کور، کر و لال بودم را بینا، شنوا و گویا ساختی.

قلبم سرشار از منیت هایی بود که خود را در آنها غوطه ور می دیدم، آمدی و مرا تهی از خود کردی تا قلبم وسعتی به اندازه ی هستی یابد تا بعد از آن از عشق آلهی سرشار شود.

تو به من الفبای عشق ورزیدن را آموختی تا با آن عشق را به پهنه ی هستی عرضه کنم.

پدر مهربان و آسمانی ام، دوستت دارم با تمام وجودم، زیرا وجودم را به منبع عشق الهی پیوند زدی و مرا با هستی یکی کردی.

تو بودی که راه رهایی از من ها و منیت ها را به من آموختی و مرا به ما بودن پیوند زدی.

مرا با خدای عشق، خدای صلح، خدای مهربانی ها، خدای روشنایی ها پیوند دادی.

تاریخ به وجود ابر مردی چون تو به خود افتخار می کند. زمین از اینکه تو بر آن گام نهاده ای بر خود می بالد، و زمان از لحظه لحظه ی بودن با تو لبریز از شوق و شعف شده است.

آری افتخار زمان و زمانه ها، دوستت دارم. تویی که آسمان را به پیوند خاکیان آوردی و قلب های ما را به نور و روشنایی و آگاهی الهی پیوند زدی.

تو را به خاطر تمامی مهربانی هایت دوست دارم.

 پدر عزیز و آسمانی ام روزت مبارک ...

Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

+15
Powered by www.mahsanco.ir

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

نظرسنجی

آيا بيماري هاي شما با فرادرماني درمان شده اند؟

بلي - 77.8%
خير - 8.9%
در حال درمان - 13.3%

Total votes: 1315
The voting for this poll has ended on: 19 مارس 2021 - 00:00

آمار بازدیدکنندگان

576095257
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
5540
9686
25975
27022467
37428
407183
576095257

Server Time: 2022-07-04 14:22:46

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk